Modernizują lodowisko w Dębicy. Obiekt otworzą w przyszłym roku
fot. jj

Dopiero za rok mieszkańcy Dębicy będą mogli skorzystać ze ze sztucznego lodowiska. Obiekt jest od miesiąca gruntownie remontowany. Kosztem 14.5 mln zmieniony będzie m.in. układ chłodzący. Stara instalacja w której do chłodzenia tafli używano 7 ton groźnego amoniaku będzie zastąpiona nowoczesną zawierającą tylko 60-80 kg tego związku. W samych rurach chłodzących, których pod lodowiskiem jest 20 km - płynął będzie glikol - nie stwarzający żadnego niebezpieczeństwa.

Po remoncie hala ma służyć sportowcom i miłośnikom aktywnego wypoczynku także latem. Beton, który był pod lodem zastąpi nawierzchnia z tworzywa sztucznego. Będzie można na niej organizować różnego rodzaju zajęcia sportowe i rozgrywki.

Pierwotnie zakładano jeszcze dobudowanie dodatkowej trybuny od strony wschodniej. Oprócz nowej konstrukcji wymagałoby to jeszcze obniżenia poziomu tafli lodowiska. Taka inwestycja kosztowałaby kolejne 15 mln zł i plan odłożono na następne lata.

Wg umowy lodowisko ma być gotowe na koniec przyszłego roku. Dyrekcja MOSiR'u liczy na to że wykonawca udostępni je przed Bożym Narodzeniem.

Teraz dębiccy hokeiści i łyżwiarze figurowi jeżdżą na treningi i mecze do Krynicy

--

Zobacz (i posłuchaj) także : "Sztuczne lodowisko - jak jest zbudowane i jak działa"

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj