Dzień Bieszczadzki na PRz. Będziemy tam i my
fot. PRz

Jutro w Rzeszowie odbędzie się Dzień Bieszczadzki pod hasłem "Jesienią góry są najszczersze". To trzecia edycja wydarzenia, tym razem połączona z charytatywnym koncertem dla legendarnego artysty bieszczadzkiego Zdzisława Pękalskiego.

Na przybyłych gości czeka jarmark bieszczadzki, warsztaty rękodzieła, malarstwa, fotografii i rzeźby. Organizatorzy wspominać będą poetów i artystów bieszczadzkich - Ryszarda Szocińskiego, Przemysława Chmielewskiego Chmiela.

Odbędą się też spotkania z pisarzami, artystami i poetami - Mirosławem Welzem i Andrzejem Potockim. Zostaną ogłoszone również wyniki Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Poetyckiej, Malarstwa i Fotografii. Na scenie wystąpią m.in. Piotr Rogala, Piotr Łagodzic, Maciej Jóźwik i Marek Dubeltowicz. Wystąpią także zespoły: Piece of Cake, "Jak", Łemkowyna, Grzane Wino i Żmije.

Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 w budynku Politechniki Rzeszowskiej przy al. Powstańców Warszawy 12. Wcześniej, od 9:00 do 12:00, właśnie stamtąd nadawać będziemy nasz program "Wolna sobota", który poprowadzą Justyna Piekło i Szymon Taranda. Organizatorami Dnia Bieszczadzkiego są Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem, Politechnika Rzeszowska, TVP 3 Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj