Osiedle "Jana Pawła II" nie zmieni nazwy
Osiedle Księże Górki fot. archiwum

Uchwała łańcuckich radnych o zmianie nazwy osiedla "Jana Pawła II" na "Księże Górki" - uchylona przez wojewodę. Oznacza to, że patronem miejsca nadal będzie papież-Polak.

Na początku listopada radni podjęli uchwałę zmieniającą nazwę, argumentując, że na osiedlu jest już ulica Jana Pawła II, co mogłoby być mylące. Ich decyzja spotkała się z krytyką m.in. proboszcza łańcuckiej Fary, który podczas mszy zarzucał radnym kwestionowanie autorytetu papieża.

Przewodniczący Rady Miasta tłumaczył później, że nie taka była intencja radnych. Adam Opałka nie wykluczał powrotu do starej nazwy. Rada miała się zająć tą sprawą w połowie grudnia. Nie będzie to jednak konieczne, bo wojewoda uznała, że listopadowa decyzja jest nieważna.

Zdecydowały względy formalno-prawne - poinformowała rzeczniczka wojewody. Uchwała podjęta przez łańcuckich radnych nie była aktem prawa miejscowego i nie wymagała publikacji w Dzienniku Urzędowym. Była natomiast aktem prawa wewnętrznie obowiązującego - czytamy w przesłanym nam komunikacie.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj