Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka podziela zdanie I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf o konieczności wstrzymanie się od orzekania sędziów Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.  

Jak dodał przebywający w Rzeszowie Borys Budka zespół ekspertów powołany przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego jest na etapie finalizacji projektu nowej ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Proponuje on nowy - jak mówi szef Klubu KO zgodny z konstytucją sposób wyłaniania członków KRS. Sędziowie wybieraliby w powszechnych wyborach 15 swoich przedstawicieli do rady, niezależnych od polityków.

Komentując zarzuty przedstawione przez Najwyższą Izbę Kontroli pod adresem programu "Praca dla więźniów" i skierowaniu przez Izbę kilkunastu wniosków  w tej sprawie do prokuratury Borys Budka powiedział że sprawę prowadzili niezależni kontrolerzy, a przedstawione wnioski są bardzo poważne.

Koalicja Obywatelska domaga się od prokuratury m.in. zbadania czy w sprawie nie występowały zależności osobiste oraz jakie firmy były podwykonawcami.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj