Marta Wierzbieniec o inauguracji muzycznej uczty w Łańcucie
Fot. Archiwum

Uczta dla melomanów w Łańcucie. Dziś rozpoczyna się tam Festiwal Muzyczny. To już 56. edycja tej imprezy, podczas której występują światowej sławy wykonawcy, instrumentaliści, orkiestry i zespoły kameralne. Festiwal potrwa przez tydzień.

Jak mówi jego dyrektor Marta Wierzbieniec, ideą przewodnią imprezy jest różnorodność muzyczna - bez względu na to jakiego gatunku muzykę prezentuje wykonawca - jest to najwyższa jakość.

Wśród gwiazd są m.in. Wiedeńska Orkiestra Kameralna, znakomita pianistka Gabriela Montero czy diva muzyki jazzowej Ive Mendes. Festiwal Muzyczny w Łańcucie to koncerty plenerowe, występy w sali balowej łańcuckiego Zamku oraz w Filharmonii Podkarpackiej.

Inauguracja 56. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie dziś o godz. 19:00. W koncercie plenerowym przed łańcuckim Zamkiem wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej. W programie najsłynniejsze arie i duety z dzieł operowych i operetkowych Mozarta, Rossiniego, Verdiego i Pucciniego.

O tym, co dzieje się za kulisami imprezy, w studniach festiwalowych na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Jutro o godz. 15:05, od poniedziałku do piątku o godz. 13:15 a w następną sobotę i niedzielę o godz. 15.05

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj