Obwodnice Lubaczowa i Strzyżowa przed świętami
Fot. jj

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia mamy skorzystać z dwóch nowych obwodnic podkarpackich miast. 

W przyszłym tygodniu kierowcy jadący do przejścia z Ukrainą w Budomierzu będą już mogli ominąć centrum Lubaczowa. 3,5 km trasa zaczyna się na wjeździe od strony Jarosławia a kończy w Lisich Jamach. 

Trwają też ostatnie prace na obwodnicy Strzyżowa. Nie będzie ona w tym roku oficjalnie przekazana do użytku, ale Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich stara się, by została dopuszczona do ruchu przed zakończeniem inwestycji. Dyrektor Piotr Miąso mówi, że drogowcy chcą "ułatwić poruszanie się w takim gorącym okresie jakim są święta".

Tymczasem wbrew zapowiedziom najprawdopodobniej nie uda się w tym roku otworzyć obwodnicy Sanoka. Trwają tam  ostatnie prace porządkowe.  Wykonawca nie złożył jeszcze wniosku na użytkowanie drogi - powiedziała nam rzeczniczka prowadzącego inwestycję rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wg Joanny Rarus obwodnicą Sanoka przejedziemy zapewne w pierwszych dniach stycznia

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 11 Gru, 2019

    Dobrze, że stopniowo są realizowane i oddawane do użytkowania w planowanych terminach nowe obwodnice miast dla ich odciążenia i usprawnienia ruchu drogowego. Kierowcy mogą być tylko zadowoleni i nie zamierzają szukać podtekstów.

  • johnn 11 Gru, 2019

    Ja przypominam że zbliżają się wybory prezydenckie. Takie oddawanie dróg przed świętami itp. to tylko kiełbasa wyborcza. Będą wam hasłem dobrobytu mydlić oczy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj