Od internautów: Mikołajkowe zawody w kolarstwie górskim w Sanoku
fot. Sanockie Wyścigi Rowerowe

W ubiegłą niedzielę odbyły się Mikołajowe zawody w kolarstwie górskim zorganizowane przez Sanocki Klub Kolarski. Była to 3. edycja zimowej imprezy MTB w Sanoku. Rozgrywana była w dyscyplinie kolarskiej nazywanej cross country. W tej widowiskowej dyscyplinie trasa nie musi być długa, ale za to trudna technicznie i wymagająca zarówno umiejętności jak i siły.

Pętla w Sanoku miała 2500 m długości oraz ponad 100 m przewyższenia. Wytyczona była w lesie na Białej Górze k/Sanoka. Zawodnicy mierzyli się z ciężkimi podjazdami, stromymi zjazdami, ciasnymi zakrętami nierzadko po korzeniach i kamieniach. Każdy z kolarzy miał do przejechania 5 takich okrążeń!

Na starcie stanęło 45 zawodników i 4 zawodniczki.

Po zawodach na zmęczonych i wychłodzonych kolarzy czekał gorący posiłek regeneracyjny, dekoracja laureatów, rozdanie nagród oraz wręczenie pamiątkowych medali - jak przystało na imprezę mikołajkową - ręcznie malowane bombki choinkowe.

Wśród kobiet najszybsza była Dominika Żurek (KK Jeżowe MTB)
Wśród mężczyzn (wg kat. wiekowych) kat. M1 M.Dąbrowski (UKS Superior Zator) kat. M2 J.Ulman, kat. M3 K.Nawój (Roweromania Sanok), kat. M4 M.Uruski (Roweromania Sanok) , kat. M5 R.Lorens (WS TECH MTB)

Organizatorzy z Sanockiego Klubu Kolarskiego byli bardzo zadowoleni z tegorocznej imprezy, najbardziej ucieszyło ich to, że zawodnikom spodobała się przygotowana przez nich trasa, a kibice mogli z bliska oglądać przebieg zawodów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj