Kadra szpitala w Przemyślu: Pacjenci nie powinni narzekać
fot. archiwum

Pomimo trudności finansowych związanych z zadłużeniem Szpital Wojewódzki w Przemyślu rozwija się w szybkim tempie.

Wdrażane są tam nowe procedury medyczne, rośnie liczba wykonywanych operacji, skrócił się czas przyjęcia pacjentów. Poprawił się też stan kadry medycznej. Większość ordynatorów posiada tytuły naukowe i na co dzień dokształca młodych lekarzy. - To w największym skrócie przesłanie konferencji naukowej zorganizowanej przez tą placówkę a dedykowaną pacjentom.

Odbyła się przed południem w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, a zatytułowano ją "Pozytywne zmiany w ochronie zdrowia - nowoczesność, kompleksowość, dostępność w leczeniu". Lekarze którzy od niedawna tam pracują zachwalali wyposażenie szpitala.

W odczuciu kadry medycznej oraz dyrekcji tej placówki pacjenci nie powinni mieć powodów do narzekań. Przyznano, że słabym punktem służby zdrowia są długie kolejki do gabinetów w specjalistycznych przychodniach. Ta sytuacja może się utrzymywać jeszcze nawet przez 20 lat. Dopiero w tak długim czasie być może uda się wykształcić w Polsce odpowiednią na miarę potrzeb liczbę lekarzy. Ich brak skutkuje złą sytuacją dla pacjenta.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj