Noc Muzeów w Leżajsku, Przeworsku, Krośnie i Żarnowcu
Źródło: pixabay.com

Po raz dwunasty w Polsce i po raz dwudziesty w Europie w sobotnią noc muzea otwierają swoje podwoje. Wszystkie ekspozycje można zwiedzać za darmo.

Muzeum Ziemi Leżajskiej przygotowało Festiwal Kulinarno-Kulturalny, który rozpocznie się o godz. 13:30. W programie m.in. prezentacja motocykli, otwarcie wystawy "Fajki Przemyskie" z kolekcji Zbigniewa Bednarczyka oraz turniej wolnego palenia fajki. Finałem będzie plenerowy musical "Romeo i Julia".

Od godz. 16:00 zaprasza Muzeum Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku, w którym mieści się także Muzeum Pożarnictwa. Będzie można przejechać się karetą vis a vis z przełomu XIX i XX wieku oraz obejrzeć rekonstrukcję wesela Teresy Lubomirskiej - córki Andrzeja z Księciem Eustachym Sapiehą z 1909 roku.

Jedną z atrakcji placówek Muzeum Rzemiosła w Krośnie będzie pokaz czesania fryzur w klimacie lat 60. oraz stylizacji brody i zarostu. W Muzeum Misyjnym Sióstr Klawerianek zorganizowany zostanie mini kurs języka Ibo oraz warsztaty muzyczne.

I jeszcze Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, gdzie będzie można poznać nie tylko życie i twórczość wybitnej polskiej pisarki, ale i obejrzeć wystawę ikon Ingi Marczyńskiej. W Muzeum w Żarnowcu będzie nasze plenerowe studio.

Specjalna audycja z okazji Nocy Muzeów rozpocznie się o godz. 16:08.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj