Marta Pietras-Eichberger o obchodzonym dziś Dniu Praw Człowieka
fot. ak

Zjawisko naruszania praw człowieka występuje na każdym kontynencie, w największej jednak skali - w Afryce, Azji i w Ameryce Południowej - powiedziała na naszej antenie Marta Pietras-Eichberger, ekspert prawa międzynarodowego i praw człowieka z Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. 

 Dziś obchodzimy Dzień Praw Człowieka. To okazja by przypomnieć, jak często dochodzi do łamania tych praw i o obowiązku ich przestrzegania.

Gość Polskiego Radia Rzeszów podkreśla, że w najtrudniejszej sytuacji są grupy które nie mają dostępu do edukacji, ludzie słabsi fizycznie, czyli kobiety i dzieci oraz  osoby, które przybyły do danego kraju i nie potrafią zintegrować się ze społeczeństwem: "Są prześladowani nie tylko ze względu na wyznawaną religię czy poglądy polityczne, ale bardzo często ze względu na przynależność etniczną, klanową - dodaje Marta Pietras-Eichberger.

Jej zdaniem  potrzebna jest skuteczna kontrola przestrzegania praw człowieka, i wypracowanie sankcji wobec państw, które takie prawa łamią.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

4 komentarzy

 • Alicja Maria Kurasz 10 Gru, 2019

  Dlaczego zatem STANY ZJEDNOCZONE, ROSJA, ARABIA SAUDYJSKA, KUWEJT, ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE nie są pociągane do odpowiedzialności za poczynione krzywdy i szkody na ludziach !!?? Gdzie są te sankcje !!?? Kto ma tym się zająć !?? Opieszałość, bezradność, lekceważenie, bagatelizowanie i niemoc biorą tutaj górę !!

 • Alicja Maria Kurasz 10 Gru, 2019

  Dodam jeszcze jedno..... Tak, w najtrudniejszej sytuacji są grupy, które nie mają dostępu do edukacji, ale właśnie tym najbiedniejszym krajom państwa najbogatsze sprzedają broń lub co gorsza napadają na te kraje i je ograbiają z ich bogactw. Przykład: Irak, Jemen czy Syria.... Wcześniej były to państwa takie jak: Afganistan oraz Libia.... Dlaczego teraz nie mogę odsłuchać pani wypowiedzi.... czyżbym uderzyła w czułe miejsce? Przecież to jest oczywista prawda! A prawdy nie należy się bać Prawdziwa cnota krytyk się nie boi..... Ależ hipokryzja przez państwa przemawia! WIELKA HIPOKRYZJA !!!!

 • Alicja Maria Kurasz 10 Gru, 2019

  Tak, w najtrudniejszej sytuacji są grupy, które nie mają dostępu do edukacji, ale właśnie tym najbiedniejszym krajom państwa najbogatsze sprzedają broń lub co gorsza napadają na te kraje i je ograbiają z ich bogactw. Przykład: Irak, Jemen czy Syria....

 • Alicja Maria Kurasz 10 Gru, 2019

  Słuchałam panią bardzo uważnie, od początku do końca. Dlaczego pani nic nie wspomniała o tym, że największym zagrożeniem i naruszaniem praw człowieka jest produkcja, handel bronią i użycie jej przeciwko drugiemu człowiekowi !!?? A kraje, które to czynią na największą skalę, to STANY ZJEDNOCZONE, ROSJA, ARABIA SAUDYJSKA, KUWEJT..... TO JEST PRZECIEŻ NAJWIĘKSZY PROBLEM !! I właśnie te kraje należy wziąć pod lupę! BEZWZGLĘDNIE !

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj