Małgorzata Kidawa-Błońska o sprawie M.Banasia i starcie w wyborach
Fot. R.Adamski

 Małgorzata Kidawa-Błońska opowiada się za tym, by posłowie zapoznali się z informacjami na temat prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Zdaniem wicemarszałek Sejmu - powinno to nastąpić, zanim sprawą zajmie się Trybunał Stanu.

 Kidawa-Błońska powiedziała w Rzeszowie, że "teraz powinniśmy poznać, dlaczego pan Banaś objął tę funkcję, dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na sygnały, które płynęły do premiera i marszałek Sejmu i dlaczego nikt nie słuchał opozycji".

 Odnosząc się do swojego startu w prawyborach prezydenckich - Małgorzata Kidawa-Błońska zadeklarowała, że jej prezydentura będzie oparta o Konstytucję i otwarta na dialog rozmaitych środowisk. Opowiedziała się także za wzmocnieniem pozycji Polski na arenie międzynarodowej, szczególnie w Unii Europejskiej, oraz za lepszą współpracą krajów naszego regionu skupionych w Grupie Wyszehradzkiej.

 Wicemarszałek Sejmu zaapelowała w Rzeszowie do działaczy PO o poparcie w prawyborach, które  odbędą się 14 grudnia. Kontrkandydatem wicemarszałek Sejmu jest prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj