SnowDog - nowy pojazd na zimę
Fot. jj

SnowDog - tak nazywa się niezwykły pojazd który pojawił się w Bieszczadach. Mikorciągnik na gąsienicach pomaga miłośnikom sportów ekstremalnych  w transporcie na szczyty gór. Używa go Wacław Kuzło z Leska instruktor narciarstwa, paralotniarstwa i snowglidingu.

SnowDog kształtem trochę przypomina ogrodową kosiarkę do trawy -  nie ma jednak kół a gąsienice a operator - czyli kierowca za SnowDogiem nie idzie a jest ciągnięty na nartach  albo w saniach w kształcie wanienki.  Pojazd jest produkowany w Rosji - popularny na Syberii, gdzie wykorzystuje się go do różnego rodzaju prac transportowych. Można do niego dołączyć kilka sań. Pomaga w gospodarstwach ale też m.in. leśnikom czy wędkarzom - nawet na kruchym lodzie, bo sanie utrzymują się też na wodzie. Służy też do zabawy - np ciągnąc kulig.

Mikrociągnik nie ma biegów, może jechać z prędkością do 35 km/godz a bez obciążenia, gdy n.p. ciągnięty narciarz się wywróci, sam się zatrzymuje. Jest też bardzo ekonomiczny - pali zaledwie 3 litry benzyny na godzinę.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj