Bożonarodzeniowy Kiermasz Ekonomii Społecznej
Fot. B.Szczypta

Oleje tłoczone na zimno, ciasta, orzechy w miodzie i proziaki a także ręcznie wykonane bombki, stroiki, choinki z ziaren kawy czy ceramiczne i szmaciane mikołaje, skrzaty i renifery - te i o wiele więcej produktów można było obejrzeć i kupić podczas Bożonarodzeniowego Kiermaszu Ekonomii Społecznej w rzeszowskiej galerii Plaza.

Swoje wyroby prezentowały Zakłady Aktywności Zawodowej, Warsztaty Terapii Zajęciowej, spółdzielnie socjalne i przedsiębiorstwa społeczne. W sumie prawie 30 podmiotów ekonomii społecznej. Pracują w nich osoby, które do tej pory miały trudności na rynku pracy, m.in. osoby z niepełnosprawnościami i długotrwale bezrobotne. Jak podkreślają przedstawiciele tych podmiotów, udział w takich Kiermaszach jest ważny nie tylko ze względu na możliwość sprzedaży swoich produktów ale i udowodnienie, że wyroby te są najwyższej jakości. 

Kiermasze Ekonomii Społecznej w rzeszowskiej galerii Plaza organizowane są przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie dwa razy w roku z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj