Marek Kachaniak o szkoleniu lotników.
PZL-104 Wilga 35 - pomnik pamięci lotników sportowych w Jasionce fot. Archiwum

Dziś okazja do zwrócenia uwagi na osiągnięcia i znaczenie lotnictwa i do przyjrzenia się metodom szkolenia ludzi, którzy siadają za sterami samolotów. 7 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego.

Marek Kachaniak pilot, trzykrotny mistrz świata w lataniu precyzyjnym i rajdowym, a przede wszystkim pasjonat lotnictwa przypomniał na naszej antenie, że kilkadziesiąt lat temu pierwszym krokiem do latania były zajęcia w aeroklubach. Tam odbywała się duża selekcja. Wybierani byli kandydaci, którzy mieli predyspozycje do wykonywania zawodu pilota. Dzisiaj są ośrodki szkoleniowe i większa dostępność do nauki pilotażu. To jednak zdaniem Marka Kachaniaka nie zawsze przynosi dobre efekty: "Szkolenie ludzi, którzy wcześniej nigdy nie mieli do czynienia z lotnictwem sprowadza się często do tego że część z nich mimo zainwestowania olbrzymich pieniędzy nigdy nie będzie wykonywać zawodu pilota - dodaje gość Polskiego Radia Rzeszów.

Dzień Lotnictwa Cywilnego upamiętnia podpisanie Konwencji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego w Chicago 7 grudnia 1944 roku.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj