25 lat dla recydywisty za usiłowanie zabójstwa
Fot. Archiwum

Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał na 25 lat więzienia mężczyznę oskarżonego o usiłowanie zabójstwa byłej partnerki. Marek Ś. odpowiadał w warunkach recydywy, bowiem w przeszłości został skazany na 12 lat więzienia za zabójstwo ciężarnej narzeczonej.

W grudniu 2004 roku przed szpitalem przy ulicy Szopena w Rzeszowie zaatakował kobietę  nożem. Poszkodowana zmarła. Marek Ś. twierdził,że był załamany , bo narzeczona oświadczyła mu, że chce usunąć dziecko, a on  nie zgadzał się na aborcję. Biegli stwierdzili,że mężczyzna miał ograniczoną poczytalność.

Po wyjściu z więzienia mężczyzna spotykał się z kolejną kobietą. 31-latka po pewnym czasie chciała jednak zakończyć tę znajomość. Oskarżony nie mógł się z tym pogodzić, nękał kobietę telefonami, śledził ją i ustalił gdzie mieszka. We wrześniu 2016 roku zaatakował znajomą nożem  na rzeszowskiej ulicy Kochanowskiego. Kobieta została ranna,ale dzięki pomocy przyjaciółki  udało jej się uciec napastnikowi. Sąd wymierzył 51-letniemu Markowi Ś. karę 25 lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj