Nowa droga w Kolbuszowej
Fot. jj

W Kolbuszowej oddano do użytku nową drogę. W dokumentacji nosi nazwę obwodnicy, ale w rzeczywistości jest to krótki, nieco ponad kilometrowy łącznik drogi do Rzeszowa z trasą do Sędziszowa Małopolskiego.

To inwestycja samorządu województwa, którego przedstawiciele przekonują, że to ważna droga. m.in dlatego że odciąży centrum Kolbuszowej od ruchu tranzytowego.

Jak mówi mieszkająca w tym miasteczku wicemarszałek Ewa Draus - TIRy znikną z centrum . a było to uciążliwe dla ludzi i powodowało pękanie budynków. Dodaje, że będzie to też alternatywna trasa dla jadących dalej na południe i zachód . Władze miasta liczą z kolei także na inwestorów którzy skorzystają z atrakcyjnych teraz terenów przy drodze. 

Oddany do użytku odcinek ma 1 160 metrów długości i 7 szerokości. Ma też ścieżkę rowerową i chodnik.  Na końcach są ronda. Trasa kosztowała 8,5 mln zł z czego 6 mln 300 tys. to dotacja unijna.

Nowa droga w Kolbuszowej

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • 24 Sty, 2020
  Ruszył Generalny Pomiar Ruchu
  Ruszył Generalny Pomiar Ruchu
  Na drogach krajowych w całej Polsce rozpoczął się Generalny Pomiar Ruchu. Na Podkarpaciu pomiary z wykorzystaniem kamer wideo dokonywane są...
 • 24 Sty, 2020
  Obwodnica Lubaczowa już w użytku
  Obwodnica Lubaczowa już w użytku
  Samorządowcy i przedstawiciele rządu uroczyście otworzyli obwodnicę Lubaczowa. Prawie 3,5 kilometrowa trasa została oddana do użytku ponad miesiąc temu i...
 • 24 Sty, 2020
  CBŚP zatrzymuje sutenerów. 19 agencji zlikwidowanych
  CBŚP zatrzymuje sutenerów. 19 agencji zlikwidowanych
  Prokuratura Krajowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo w sprawie podejrzanych o czerpanie korzyści z działalności sieci agencji towarzyskich. Podczas akcji przeprowadzonej...

1 komentarz

 • kolbuszowianin 06 Gru, 2019

  Zmienia się nasz krajobraz, wątpię jednak czy na lepsze. Nowe drogi, sklepy, wszędzie tłok i gonitwa za niczym. Coraz mniej miejsca dla ludzi.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj