"Staff only" Biennale Warszawa w reżyserii Katarzyny Kalwat zdobyło nagrodę główną  6 Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie
Ifi Ude - aktorka spektaklu "Staaff Orly" fot. Michał Schabowski

Przestawienie "Staff only"  Biennale Warszawa w reżyserii Katarzyny Kalwat zdobyło Nagrodę Główną im. Joanny Puzyny Chojki na zakończonym w Rzeszowie  6 Festiwalu Nowego Teatru.

Nagrodę specjalną jury przyznali spektaklowi "Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna" Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie w reżyserii Piotra Ratajczaka. Z kolei publiczność wyróżniła widowisko "Idioci" Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi w reżyserii Marcina Wierzchowskiego. Ifi Ude - aktorka spektaklu "Staaff Orly" opowiadającego o próbach odnalezienia się cudzoziemców w polskiej rzeczywistości i zmaganiach z polszczyzną, uważa że udział w spektaklu był bardzo ważny dla każdego z aktorów - cudzoziemców:

Jak dodaje przewodniczący jury dziennikarskiego Adam Głaczyński z Polskiego Radia Rzeszów wyróżnione spektakle poruszają ważne dylematy współczesnego człowieka:

Podczas 6 Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie widzowie brali udział w 27  wydarzeniach artystycznych: spektaklach, widowiskach offowych, czytaniach performatywnych a także wystawach, koncertach i dyskusjach.

Podsumowanie Festiwalu  - Adam Głaczyński

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Czytany 182 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj