Poszkodowany żołnierz wybudzony ze śpiączki
Źródło fot. pixabay.com

Żołnierz 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, najciężej poszkodowany podczas środowego szkolenia na poligonie w Nowej Dębie został już wybudzony ze śpiączki farmakologicznej.

Jego stan jest stabilny - powiedział nam rzecznik brygady, kapitan Konrad Radzik, ale nie podał więcej szczegółów. Mężczyzna nie miał żadnych obrażeń zewnętrznych, objawy wskazywały na podtrucie. Czym i jak do tego doszło, wyjaśni specjalna komisja powołana przez dowódcę jednostki oraz żandarmeria wojskowa, która prowadzi postępowanie w tej sprawie - dodał kapitan Radzik.

Dwaj mniej poszkodowani żołnierze z załogi czołgu, którzy również wymagali pomocy medycznej dziś albo jutro zostaną wypisani ze szpitala w Nowej Dębie.

Przypomnijmy, w trakcie ćwiczeń poligonowych utracono łączność z załogą jednego z czołgów. Żołnierze z innego wozu pobiegli sprawdzić, co się stało. Okazało się, że załoga potrzebuje pomocy. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Nowej Dębie i Rzeszowie. Nie mieli żadnych obrażeń fizycznych. Nieoficjalnie mówi się, że mogli zatruć się spalinami.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj