Mieleckie pogotowie ratunkowe ma nowego szefa
www.pogotowie-mielec.pl

Grzegorz Gałuszka został nowym szefem mieleckiego pogotowia ratunkowego.

Stanowisko to objął po rozstrzygnięciu konkursu ogłoszonego przez powiat mielecki. Grzegorz Gałuszka problemami służby zdrowia zajmuje się od wielu lat. Pracę zawodową rozpoczynał właśnie w pogotowiu najpierw jako sanitariusz a potem ratownik. Był m.in. dyrektorem Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju, zarządzał też szpitalem w Proszowicach.

Zadeklarował, że pracownicy mieleckiego pogotowia będą  mieli ważny głos w dyskusji o kierunkach rozwoju stacji, a nie tylko wykonywali jego polecenia. "Stawiam na partnerstwo i sądzę, że wszyscy razem jesteśmy w stanie rozwijać pogotowie" - powiedział Grzegorz Gałuszka. Z poprzednią szefową pogotowia powiat mielecki rozwiązał umowę po decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd unieważnił procedurę konkursową, w wyniku której była już dyrektor została  wybrana. 

Mieleckie pogotowie  jest jednym  z wiodących w regionie: "Najważniejsze wymaganie wobec nowego dyrektora jest takie, aby taką rangę nie tylko utrzymać, ale nawet podnieść, co będzie niezbędne w nadchodzącym czasie – powiedział członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj