M. Kwolek o otwieranym Ośrodku Mediacji
fot. A. Kutrzeba

W ostatnich dziesięciu latach w Polsce liczba sporów rozstrzyganych drogą mediacji wzrosła o jedną trzecią. Na Podkarpaciu takich spraw jest zaledwie kilkanaście rocznie. Szerzeniu idei mediacji służyć ma otwierany dziś w Rzeszowie Ośrodek Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych.

Jak powiedział w Polskim Radiu Rzeszów prezes Ośrodka Mariusz Kwolek trzeba przełamać niechęć społeczną do tej formy rozwiązywania sporów. Jego zdaniem każda ugoda jest lepsza niż długotrwały proces sądowy, bo sadu zawsze ktoś wychodzi przegrany. Tymczasem dobrze przeprowadzone mediacje kończą się tym, że strony uświadamiają sobie na czym polega istota ich sporu i wychodzą z mediacji zwycięsko.

Gość Polskiego Radia Rzeszów podkreślił, że postępowanie mediacyjne jest nie tylko szybsze ale - jak wynika z badań nawet 450 procent tańsze, dlatego warto skorzystać z mediacji. Z mediacji można skorzystać we wszystkich sprawach cywilnych, rodzinnych, prawa pracy, gospodarczych, a od 1 czerwca tego roku również w sprawach administracyjnych.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj