Setka uczniów na Młodzieżowym Strajku Klimatycznym
fot. O. Hałabud

Około stu uczniów rzeszowskich szkół średnich uczestniczyło w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym. Podobne protesty odbywały się w wielu polskich miastach pod hasłem "Dosyć słów teraz czyny".  

Strajk miał przypomnieć politykom, że będą rozliczani ze złożonych w czasie kampanii wyborczej obietnic i deklaracji. Do 2050 roku Polska i inne kraje mają osiągnąć neutralność klimatyczną. Aby tak się stało, trzeba działać już dziś − o tym na ulicach miast przypominali  uczestnicy strajku. 

Tymczasem 6 grudnia w Madrycie odbędzie się najbliższy szczyt klimatyczny. Młodzi ludzie mówią, zależy im, by podpisywane na takich spotkaniach umowy były wreszcie realizowane. Potrzebne są zmiany systemowe, a te trzeba wymusić na politykach.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 29 Lis, 2019

    Wiele krajów będących potęgami przemysłowymi nie przejmuje się konwencjami ani szczytami klimatycznymi, Rozwijają się, eksportują produkty i spalają różne paliwa, w tym węgiel na potęgę, przyczyniając się do znacznej i przeważającej w skali światowej emisji gazów cieplarnianych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj