K. Gajdzik o możliwym powrocie kolejowej trasy 102
fot. M.Cynkar

Od remontu torowisk z Przemyśla przez Krościenko do Ustrzyk Dolnych łącznie z przejściem polsko-ukraińskim Malchowice-Niżankowice należałoby rozpocząć przywracanie połączeń kolejowych istniejących w czasach CK Austro - Węgier. Taki cel ma przemyska Fundacja Galicyjskie Drogi Żelazne.

Jak powiedział w naszym programie Karol Gajdzik z Fundacji trasa kolejowa 102 łączyła w tamtych czasach Przemyśl z Budapesztem i Wiedniem. Jak mówi, w państwach Grupy Wyszehradzkiej jest dobry klimat dla całego przedsięwzięcia. Zdaniem naszego gościa przywrócenie regionowi dawnej Galicji tej kolei stworzyło by Przemyślowi nowe szanse komunikacyjne.

Oprócz połączeń w ramach głównego korytarza komunikacyjnego Berlin-Kijów otworzyłoby nadsański gród na skomunikowanie kolejowe z południem Europy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Wacław 27 Lis, 2019

    WAŻNE 15 mln UAH na Chyrów-Smolnica Potem 40 m PLN na 102 od PL A jak będą kursy, to i Niżankowice-Chyrów UZ zrobi Więc co może osoba fizyczna, bez zatrudnienia ? tylko się promować. UWAGA dla wpłacających.

  • Wacław 27 Lis, 2019

    Coś tu czuję nie Halo ? Kto może przywrócić ruch kolejowy ? Czy ta osoba fizyczna ? Czy to nie jest kolejny 'kosmos" tego kolegi, którego znamy od dawna. Czy ta "Fundacja" zbierze miliony ? Kim jest KG ? Przestrzegam jako uczciwy Obywatel znający temat. Informuję, że Stowarzyszenie linia 102.pl nie ma nic wspólnego z ta sprawą i pomysłami tej osoby oraz fundacji. Pan Karol nie jest w żadnym wypadku powiązany już ze Stowarzyszeniem linia 102.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj