17-letni zabójca chory psychicznie?
fot. archiwum

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu złożyła do sądu wniosek o obserwację psychiatryczną w warunkach zamkniętych 17-letniego Sebastiana K. On i jego rówieśniczka Dżesika są podejrzani w sprawie zabójstwa siekierą ich znajomego.

Do mordu doszło w kwietniu tego roku w Słonnem koło Dubiecka. Nastolatkowie brali udział w imprezie alkoholowej w domu konkubenta matki Dżesiki. Był tam również Wojciech P., który miał zaczepiać dziewczynę i niewłaściwie się wobec niej zachować. Doszło do bójki między nim, a Sebastianem K. Wówczas Dżesika - według śledczych - pobiegła do piwnicy po siekierę, którą dała Sebastianowi i namówiła go do zabójstwa.

Chłopak co najmniej 15 razy uderzył mężczyznę w głowę, czym spowodował jego śmierć. Później podejrzani mieli przykryć zwłoki prześcieradłem, ułożyć je na taczkach i wywieźć w okolice domu ofiary. Tam porzucili je w przydrożnym rowie. Po powrocie do domu zmyli ślady krwi z taczek, siekiery i w mieszkaniu.

W czasie przesłuchania oboje przyznali się do zarzucanych im czynów. Podczas wizji lokalnej opisali dokładnie przebieg wydarzeń. Oboje przebywają w areszcie, który sąd przedłużył im do 24 stycznia 2020.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj