Zima nie zaskoczy kierowców w Jaśle
fot. archiwum

Jasło jest już przygotowane do zimy. Jeszcze w październiku samorząd zawarł umowy na zimowe utrzymanie ulic, placów i chodników, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierowcom, jak i przechodniom.

Na ulicach akcja prowadzona będzie przy pomocy sprzętu mechanicznego do momentu zapewnienia bezpiecznej przejezdności.Oznacza to,że w przypadku opadów śniegu jezdnie będą odśnieżone i posypane na całej szerokości i długości, dopuszcza się jedynie zaleganie na jezdni cienkiej równomiernej warstwy zajeżdżonego śniegu z jednoczesną likwidacją śliskości. Zwalczanie śliskości i gołoledzi na ulicach odbywać się będzie przy pomocy mieszanki piaskowo-solnej.

Jak zapewniają władze miasta uzyskanie standardu zimowego utrzymania powinno nastąpić w ciągu 4 godzin od chwili ustania niekorzystnych warunków atmosferycznych czyli opadów śniegu czy gołoledzi, przy czym likwidacja śliskości następuje niezwłocznie od chwili wystąpienia warunków umożliwiających jej rozpoczęcie i prowadzona jest w sposób ciągły.

Podczas „Akcji Zima” prowadzone będą całodobowe dyżury, a telefony do służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie jasielskich ulic i chodników można znaleźć na stronie miasta Jasła

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj