Nowa spalarnia śmieci receptą na drastyczne podwyżki za śmieci?
fot. pixabay

Rzeszów i ponad 25 okolicznych samorządów zastanawia się nad ewentualną wspólną budową spalarni.

Miałaby ona być rozwiązaniem kryzysu śmieciowego którego obawiają się samorządy. Na przykład w Rzeszowie wszystko wskazuje na to, że od nowego roku o 100 procent może wzrosnąć opłata za dostarczanie śmieci do Spalarni przy ulicy Ciepłowniczej. A to oznacza także wzrost opłat dla mieszkańców. Ma to związek ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Zmiany dotyczą głównie tego, że nie będzie już regionalizacji odbioru śmieci między innymi przez spalarnię w Rzeszowie. Miasto już złożyło dwa razy wyższa ofertę od tej która obowiązuje. Do tej pory za tonę śmieci płaci 302 złote i 40 groszy. Niewykluczone, że od stycznia będzie to ponad 720 złotych.

Jeżeli samorządy zdecydują się na budowę wspólnej spalarni to szacują, że powstanie ona w ciągu trzech lat.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 25 Lis, 2019

    Unieszkodliwianie odpadów czy to na składowisku odpadów czy też w spalarni poprzez termiczne przekształcanie niestety kosztuje i należy to posiadać w świadomości. Dlaczego nie prowadzono strategicznej gospodarki odpadami w odniesieniu do istniejących i przyszłych wymogów prawnych analizując i kształtując aktualne i przewidywane w przyszłości koszty. Ktoś powinien przecież.za to odpowiadać. Po co w w taki razie wybudowano spalarnię PGE przy ulicy Ciepłowniczej i wydano spore pieniądze?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj