"Jeden ruch może zmienić historię" reżyser Łukasz Kośmicki o filmie "Ukryta gra"
Fot. K. Wiktor, Watchout Studio

"Ukryta gra" to jeden z najciekawszych, polskich filmów 2019 roku. Jego akcja toczy się na początku lat sześćdziesiątych, w czasie kryzysu kubańskiego. Amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego i zmuszają go do współpracy.

Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w Warszawie. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki.

Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

"Ukryta gra" to międzynarodowa produkcja filmowa, w rolę Joshuy Mansky’ego, wciela się amerykański aktor Bill Pullman ("Dzień Niepodległości'', "Bezsenność w Seattle", "Grzesznica’’), któremu partneruje na ekranie Robert Wieckiewicz ("Pod mocnym aniołem", "W ciemności") w roli dyrektora Pałacu Kultury i Nauki.

Ponadto w obsadzie znajdują się Lotte Verbeek ("Nic osobistego", "Outlander"), James Bloor ("Dunkierka"), Aleksiej Sieriebriakow ("Lewiatan", "Ładunek 200") i Corey Johnson ("Kapitan Phillips", "Ultimatum Bourne’a").

Autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a scenografię przygotował Allan Starski. Film zdobył Nagrodę Specjalną Jury na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów fabularnych w Gdyni.

O filmie "Ukryta Gra" rozmawiają Adam Głaczyński i reżyser Łukasz Kośmicki.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 205 razy

1 komentarz

  • erysia 28 Lis, 2019

    Byłam na tym filmie i muszę przyznać, że mnie się podobał. Lubię takie inne historie niż typowe romanse i horrory. Aktorzy też moi ulubieni, także ja jestem zadowolona z seansu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj