Prof. Grzegorz Masłowski o sukcesie Politechniki Rzeszowskiej
Fot. Anna Kutrzeba

Politechnika Rzeszowska znalazła się w rankingu najlepszych kierunków inżynierskich. Zdaniem prorektora ds. nauczania, prof. Grzegorza Masłowskiego to spory sukces.

W zestawieniu przygotowanym przez Perspektywy Politechnika pojawia się w 15 na 21 kategorii. Oceniono 311 najlepszych w Polsce programów studiów inżynierskich.

W wyróżnionych przez Perspektywy "kierunkach przyszłości" Politechnika Rzeszowska jest pod koniec stawki, ale jak zauważa prof. Masłowski, już sam fakt pojawienia się w zestawieniu jest sukcesem, jeśli weźmie się pod uwagę możliwości uczelni i Rzeszowa jako ośrodka akademickiego.

Jak zauważył nasz gość w Polsce są 23 szkoły wyższe, prowadzące podobnego rodzaju studia, a w wielu zestawieniach wymieniono tylko kilka. Nawet zajęcie ostatniego, 7., czy 8. miejsca oznacza, że jest się lepszym niż inne uczelnie, które nie spełniają nawet warunków rankingu.
Politechnika kształci obecnie ok 16 tysięcy studentów - w najbliższym roku akademickim nieco zmniejszy nabór. Na jednego pracownika naukowego może teraz przypadać mniej studentów. Stąd konieczność ograniczeń - mimo, że uczelnia zwiększa kadrę dydaktyczną.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj