Rzeszowskie przystanki nie dla autobusów MKS
fot. archiwum

Rzeszów ma coraz więcej autobusów miejskich, na przystankach zrobiło się ciasno, dlatego od nowego roku nie będą mogły zatrzymywać się na nich autobusy prywatnych przewoźników w tym linii podmiejskich.

Tak zdecydowali radni Rzeszowa. To oznacza, że mieszkańcy sąsiednich gmin będą mieć problem, żeby szybko dostać się do centrum miasta. Zakaz dotyczy ponad 40 przystanków, m.in przy najważniejszych ulicach miasta: Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli oraz Dąbrowskiego.

Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj ma nadzieję, że miasto zmieni jeszcze decyzję i uda się wypracować porozumienie między ratuszem, a Związkiem Gmin, który tworzy 9 sąsiednich gmin. Ratusz odpowiada, autobusy podmiejskie mogą zatrzymywać się na dworcu PKS, zwłaszcza że obsługą linii MKS zajmuje się spółka PKS Rzeszów.

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Artykuły powiązane

4 komentarzy

 • rownitas 29 Gru, 2019

  Trafna decyzja Radnych Rzeszowa MKS-y tylko blokują przystanki a my mieszkańcy Rzeszowa czekamy aby wsiąść do naszego MPK

 • barbur 04 Gru, 2019

  w końcu najwyższa pora, przecież normalnie nie można wsiąść do autobusu miejskiego bo pełno jakiś podmiejskim OGÓRASÓW tylko trzeba będzie to egzekwować

 • Observator 22 Lis, 2019

  Rzeszów- "wolne miasto" odcina się i okopuje dzieląc na tych lepszych- tubylców stojących w korkach i tych gorszych- przyjezdnych pozostawiających pieniądze w mieście..

 • Benek 22 Lis, 2019

  Kolejna innowacja rzeszowska :-)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj