Dziecięce obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
Fot. I.Piętak

Około trzech tysięcy dzieci z ponad dwudziestu przedszkoli i kilku szkół Rzeszowa wzięło udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie podstawówek przemaszerowali wokół swoich placówek, niosąc w rękach niebieskie baloniki i chorągiewki - symbole UNICEF, organizacji humanitarnej działającej na rzecz dzieci.  Inicjatorem rzeszowskich obchodów Dnia Praw Dziecka i 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka było Przedszkole Publiczne nr 34 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4.

Maluchy najpierw spotkały się z Małgorzatą Rauch podkarpackim kuratorem oświaty, która wyjaśniała im najważniejsze pojęcia związane z ochroną praw dziecka, a potem pani kurator wzięła udział w przemarszu uliczkami osiedla Nowe Miasto. Małgorzata Rauch podkreśliła w rozmowie z nami, że dzieci mają wiele praw, m.in. prawo do życia, do poszanowania godności, do edukacji, do posiadania tajemnicy. Przypomniała także postać Janusza Korczaka, który jako pierwszy upomniał się o prawa dzieci.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj