Tarnobrzeg zadbał o niewidomych turystów
fot. W. Piasek

"Tarnobrzeg na wyciągnięcie ręki" - to tytuł przewodnika turystycznego dla osób niewidomych i niedowidzących, który wydał miejscowy Urząd Miasta.

Publikacja w alfabecie brajla oraz powiększonym drukiem zawiera ryciny a także opisy najważniejszych obiektów i miejsc na terenie miasta. Osoby z dysfunkcją wzroku mogą zobaczyć poprzez dotyk między innymi Pomnik Bartosza Głowackiego, Zamek Dzikowski, Muzeum Historyczne, kościół przy Klasztorze Ojców Dominikanów i Jezioro Tarnobrzeskie.

Opracowany przez rzeszowską Fundację Szansa dla Niewidomych przewodnik wysoko oceniają główni zainteresowani podkreślając, że to dla nich duże możliwości poznawcze dzięki którym będą mogli zwiedzić swoje miasto.

Nowa pozycja wydawnicza ma być dostępna w tarnobrzeskich bibliotekach, miejscowym magistracie, Punkcie Informacji Turystycznej, Muzeum Historycznym oraz Kole Polskiego Związku Niewidomych.

Tarnobrzeg jest drugim po Rzeszowie miastem na Podkarpaciu, które wydało przewodnik dla osób niewidomych.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 07 Gru, 2019
  Marek Kachaniak o szkoleniu lotników.
  Marek Kachaniak o szkoleniu lotników.
  Dziś okazja do zwrócenia uwagi na osiągnięcia i znaczenie lotnictwa i do przyjrzenia się metodom szkolenia ludzi, którzy siadają za...
 • 06 Gru, 2019
  Mikołaj Birek o cyfrowym malarstwie
  Mikołaj Birek o cyfrowym malarstwie
  Malarstwo cyfrowe to coraz bardziej popularna technika tworzenia obrazów. Jednym z podkarpackich artystów korzystających z dobrodziejstw technologii cyfrowej jest Mikołaj...
 • 06 Gru, 2019
  Turniej recytatorów w Przemyślu
  Turniej recytatorów w Przemyślu
  W Bibliotece Publicznej w Przemyślu odbył się kolejna edycja Turnieju Recytatorskiego Jednego Poety. Recytatorzy wzięli na warsztat wiersze Adama Wiedemanna,...

1 komentarz

 • Observator 19 Lis, 2019

  Wreszcie ktoś pomyślał i zadbał o upośledzonych niepełnosprawnych- niewidomych. Niech biorą z tego przykład inne miasta i ośrodki. Serdeczne dzięki dla Rzeszowa i Tarnobrzega!!!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj