Rzeszów w 2020 wyda 1 mld 600 mln zł
fot. archiwum

Rzeszowscy radni po raz pierwszy zapoznali się z projektem budżetu Rzeszowa na 2020 rok. Wydatki wyniosą miliard sześćset milionów złotych. Na inwestycje zaplanowano 350 milionów złotych. Przewidywany deficyt to 135 milionów złotych. Wśród najważniejszych inwestycji zaplanowano między innymi przebudowę ronda Pobitno (1,2 mln zł), wykup Zamku Lubomirskich orz przebudowę Podziemnej Trasy Turystycznej.

Rzeszowscy radni przyszłoroczny budżet mają uchwalić na grudniowej sesji.

Z porządku obrad został usunięty projekt uchwały mówiący o upublicznieniu informacji na temat wniosków o wydanie warunków zabudowy oraz lokalizacji inwestycji.

Miały być publikowane na stronie internetowej Rzeszowa. Wprowadzenie uchwały miało umożliwić mieszkańcom realny wpływ na kształtowanie przestrzenne w mieście.

Głosami radnych Rozwoju Rzeszowa i Platformy Obywatelskiej została przyjęta uchwała apel przeciwko działaniom prowadzonym przez PGE Energia Ciepła w sprawie odbioru śmieci z miasta do Spalarni przy ulicy Ciepłowniczej. Chodzi o nawet 100 procentową podwyżkę.

Będzie się to wiązało z podwyżką dla mieszkańców. Ma to związek ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zmiany dotyczą głównie tego, że nie będzie już regionalizacji odbioru śmieci między innymi przez Spalarnie w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 08 Gru, 2019
  Świąteczne kiermasze w Rzeszowie
  Świąteczne kiermasze w Rzeszowie
  Ozdoby świąteczne, produkty regionalne i pomysły na świąteczne prezenty - tego poszukują mieszkańcy Rzeszowa na świątecznych targach i kiermaszach. W Biurze...
 • 08 Gru, 2019
  Najbardziej szalony motocykl jest z Rzeszowa
  Najbardziej szalony motocykl jest z Rzeszowa
  Kolejny sukces przerabiającej motocykle rzeszowskiej firmy Game Over Cycles. Na kończącym się dziś w Bad Salzuflen. w Niemczech Custombike-Show 2019, największej na...
 • 08 Gru, 2019
  Motomikołaje zawieźli prezenty
  Motomikołaje zawieźli prezenty
  Mikołaje rozwieźli dziś kolejne prezenty i nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że mowa o mikołajach, którzy...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj