Teraz seniorzy w Jaśle są bezpieczniejsi
fot. Agata Koba, Rzecznik Prasowy

Bezpieczeństwu seniorów poświęcone były warsztaty dla najstarszych mieszkańców Jasła. W Podkarpackiej Szkole Wyższej, gdzie funkcjonuje Uniwersytet Trzeciego Wieku odbyła się konferencja „Bezpieczny senior na drodze w mieście Jaśle” zorganizowana przez Straż Miejską w Jaśle w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej”.

Funkcjonariusze straży miejskiej i policji oraz przedstawiciele wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego rozmawiali z seniorami o właściwych zachowaniach na drodze i dawaniu przykładu wnukom.

O tym jak wiek wpływa na sprawność psycho-fizyczną kierującego pojazdem mówiła Agnieszka Michowicz - Stadnik, psycholog transportu. Z kolei Mariusz Bezak nauczyciel i przedstawiciel Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, przypomniał seniorom o ważnych zasadach udzielania pierwszej pomocy, poruszając przy tym również kwestie prawne.

Seniorzy mogli też skorzystać z bezpłatnych konsultacji u specjalistów z różnych dziedzin życia - dietetyków, optyków, ratowników medycznych, była też możliwość sprawdzenia się w symulatorze dachowania. Seniorzy poruszający się rowerami skorzystali też z fachowej pomocy w sprawdzeniu sprawności technicznej ich pojazdów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj