Szlachetna Paczka już pomaga. Każdy może zostać darczyńcą
fot. mm

Charytatywna akcja Szlachetna Paczka po raz kolejny pokazuje, że ma wielką moc niesienia pomocy. Dziś o godz. 8:00 wolontariusze na stronie akcji opublikowali historię ponad 5000 rodzin potrzebujących wsparcia. Tylko w pierwszych 30 minutach darczyńców czyli osoby, bądź grupy osób które zdeklarowały się pomóc znalazło ponad 600 rodzin.

W południe natomiast w największych miastach w Polsce, w tym m.in. w Rzeszowie przeszedł marsz wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Zapraszali oni do udziału w pomocy. Jak mówili: nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ludziom brakuje środków na podstawowe potrzeby jak np. opał na zimę, ubrania czy nawet żywność.

Na Podkarpaciu do pomocy zakwalifikowało się już 238 rodzin. Finał akcji planowany jest na 7 i 8 grudnia. Do wtedy wolontariusze spodziewają się ponad 700 rodzin w naszym regionie którym uda się pomóc i ponad 16 tys. w całej Polsce.

Darczyńcą może zostać każdy, wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę której chce się pomóc i przygotować dla niej paczkę. Jedną paczkę tworzy zazwyczaj kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób, które wspólnie zrzucają się na potrzeby danej rodziny.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj