Szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców w PCI
fot. pcinn.org

Podkarpackie Centrum Innowacji (PCI) organizuje w przyszłym tygodniu bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców, na których nauczyć się będą mogli m.in. twórczego projektowania. Odbędą się również szkolenia dotyczące pozyskiwania pieniędzy z funduszy unijnych.

Jak poinformował PAP Rafał Białorucki z PCI, warsztaty organizowane będą w czwartek, piątek i sobotę w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Dodał, że szkolenie dla osób, które chcą prowadzić swoją firmę, dotyczyć będzie pozyskania środków z funduszy europejskich, odbędzie się w czwartek.

„Zostało ono zorganizowane z myślą o osobach, które planują założyć własny biznes. Eksperci doradzą i podpowiedzą, jakie są najpopularniejsze modele działania: od pomysłu, przez stworzenie i dalsze prowadzenie własnego start-upu. Nie zabraknie także poradnictwa biznesowego m.in. możliwości pozyskania źródeł finansowania zewnętrznego, głównie z funduszy europejskich” – wyjaśnił Białorucki.

Z kolei w piątek i w sobotę odbędą się warsztaty twórczego projektowania, na których uczestnicy poznają metodę Design Thinking. Warsztaty odbędą się w ramach programu Projektanci Innowacji PFR. Program ten ma wspierać rozwój innowacji w naszym kraju, poprzez tworzenie i rozwijanie tzw. umiejętności miękkich, szczególnie wśród osób zainteresowanych kreatywnym myśleniem

„Myślenie kreatywne jest wykorzystywane podczas tworzenia nowego produktu lub usługi, jak również podczas wdrażania nowych rozwiązań. Metoda ta odniosła międzynarodowy sukces. Ten sposób działania przekażą trenerzy z Google Polska” – zaznaczył Białorucki.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji w Rzeszowie, ul. Lenartowicza 4. Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja przez internet.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 07 Kwi, 2020
  Remont Grunwaldzkiej się opóźni
  Remont Grunwaldzkiej się opóźni
  Do końca marca miał zostać rozstrzygnięty przetarg na remont ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie. To kolejny deptak, po 3 Maja i...
 • 07 Kwi, 2020
  Analiza matematyczna pandemii wg prof. Strzałki
  Analiza matematyczna pandemii wg prof. Strzałki
  Czy czeka nas gwałtowny wzrost zachorowań? I kiedy się to skończy?  Takie pytania zadajemy sobie wszyscy - można próbować na...
 • 07 Kwi, 2020
  Pijany jeździł nocą po Rzeszowie
  Pijany jeździł nocą po Rzeszowie
  Kompletnie pijany kierowca jeździł w nocy ulicami Rzeszowa. Peugot bez włączonych świateł poruszał się wężykiem przez centrum miasta. Jego właściciel...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj