Tyle samo wydatków co dochodów w przyszłorocznym budżecie Stalowej Woli
fot. archiwum

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przedstawił radnym Rady Miejskiej projekt uchwały budżetowej na przyszły rok. Ma to być budżet proinwestycyjny, oszczędny i zrównoważony.

Projekt zakłada dochody i wydatki w 2020 roku na dokładnie tym samym poziomie ponad 345 milionów 345 tysięcy zł. Tym samym nie przewiduje się deficytu budżetowego. Planowane przychody z emisji obligacji zostaną przeznaczone na spłatę kredytów i wykup obligacji wyemitowanych w latach wcześniejszych.

Miasto chce zrealizować inwestycje za blisko 50 milionów zł bez zaciągania nowych zobowiązań. W budżecie przewidziane są środki m.in. na budowę łącznika do obwodnicy Stalowej Woli i Niska, rozpocznie się też budowa tunelu pod torami na ul. 11 listopada. Do kluczowych inwestycji zaliczono również rewitalizację osiedla Rozwadów i rozpoczęcie budowy bloków na osiedlu Leśna.

Stalowowolscy radni miejscy będą teraz dyskutować nad projektem uchwały budżetowej, wnosić wnioski i uwagi, by w drugiej połowie grudnia przyjąć ostateczną wersję dokumentu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj