Świąteczny czas pomocy bliźniemu. Ruszają akcje charytatywne
Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2018 fot. archiwum

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i zadumy, ale także czas dzielenia się z najbardziej potrzepującymi. Podkarpackie organizacje charytatywne zaczynają organizować zbiórki i akcje pomocowe dla osób chorych ubogich i samotnych.

W Rzeszowie odbędzie się jutro (sobota) marsz Szlachetnej Paczki. To w związku z mającym nastąpić o godz. 8:00 rano uruchomieniem internetowej bazy rodzin zgłoszonych do tegorocznej edycji Paczki. Stowarzyszenie "Wiosna", które realizuje projekt chce w ten sposób pokazać historię, poinformować o najpilniejszych potrzebach oraz marzeniach danej rodziny, by następnie darczyńca mógł wybrać tę, której pomoże, przygotowując paczkę.

Baza rodzin zostanie uruchomiona na stronie www.szlachetnapaczka.pl. A marsz Szlachetnej Paczki rozpocznie się w południe przy ul. Grunwaldzkiej i przejdzie ulicami miasta do Fontanny Multimedialnej. Podczas ubiegłorocznej - 18. edycji akcji na Podkarpaciu dostarczono dokładnie 737 "Szlachetnych Paczek". Tegoroczny finał akcji odbędzie się w dniach 7-8 grudnia

Ks. Piotr Potyrała, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej zachęca do udziału w zbiórce organizowanej w sieciach sklepów Biedronka, Lidl, Społem i Frac. 6 i 7 grudnia osoby robiące zakupy będą mogły ofiarować część produktów, które przeznaczone będą na paczki dla najuboższych.

Pomoc dla dzieci przebywających w szpitalach organizuje rzeszowski oddział fundacji Mam Marzenie. Potrzebne są zabawki, gry, puzzle, materiały plastyczne - mówi Diana Sarna, wolontariuszka. Zbiórka odbędzie się 20 listopada w klasztorze oo. Dominikanów w godz. od 16:00 do 19:00.

Do pomocy zachęca także Fundacja Maltańska, która w rzeszowskich kościołach prowadzi akcję pod tytułem "Podaruj". Zabawki, ubrania, artykuły szkolne i spożywcze można składać do specjalnych koszy, które znajdują się w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski, Kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny i w Kościele pw. św. Józefa Kalasancjusza.

Pomoc niosą też podkarpaccy motocykliści, którzy ruszyli ze zbiórką pieniędzy na prezenty dla dzieci w placówkach opiekuńczo wychowawczych i domach dziecka. Na swojej facebookowej stronie: https://www.facebook.com/podkarpackie2oo/ będą prowadzić też licytację przedmiotów pozyskanych od sponsorów. Cały dochód przekażą na upominki dla dzieci, które w grudniu powiozą na motocyklach.

Redakcja Polskiego Radia Rzeszów, również weźmie udział w akcji charytatywnej i po raz 21 wesprze projekt "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Od 24 listopada do 23 grudnia w siedzibie redakcji przy ul. Zamkowej 3 odbywać się będzie zbiórka ubrań, zabawek, książek, żywności o długim terminie ważności, itp.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj