W Rzeszowie... coraz bliżej święta!
Fot. Marcin Kalita

Już 1 grudnia stolicę Podkarpacia rozświetlą świąteczne dekoracje. Rzeszowski magistrat rozstrzygnął właśnie przetarg na wykonawcę prac. Wykona je firma Multidekor z Piastowa. Ta sama, która w ubiegłym roku zadbała o bożonarodzeniowy nastrój w mieście. W tym roku będzie on kosztował Rzeszów 1 milion 200 tys. zł.

Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym ratusza, montaż świecidełek rozpocznie się tuż po podpisaniu umowy między Rzeszowem a wykonawcą. Prace instalacyjne potrwają do końca listopada.

Tradycyjnie już świątecznie przyozdobione zostanie centrum miasta, mosty i ronda. Na liście nowych lokalizacji znalazły się ronda: Ulmów, Kuronia i Pileckiego. Rondo Jana Pawła II ozdobi napis „Rzeszów”, z kolei w rynku jak co roku stanie bożonarodzeniowe drzewko.

To nie wszystkie atrakcje, jakie będą czekać na rzeszowian. W Mikołaja, czyli 6 grudnia parking przy ratuszu zamieni się w miejskie lodowisko, którego organizacją zajmuje się sam magistrat. Będzie nieodpłatne. Na ochotników szusowania po lodzie czekać będzie wypożyczalnia specjalistycznego sprzętu.

Z kolei dzień później, 7 grudnia w świąteczny klimat wprowadzi mieszkańców jarmark bożonarodzeniowy, który funkcjonować będzie na rzeszowskim rynku. Już pierwszego dnia jego trwania Rzeszów odwiedzi sam św. Mikołaj. Jarmark zakończy uroczysta wigilia miejska, którą zaplanowano na 20 grudnia.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj