Nowe ministerstwo z szefową z Podkarpacia
Fot. Archiwum

Małgorzata Jarosińska-Jedynak jako minister zarządzania funduszami, pochodzi z Podkarpacia, wcześniej pracowała w Urzędzie Marszałkowskim.

Prezydent Andrzej Duda powoła dziś nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Uroczystość odbędzie się o godz. 14.30 w Pałacu Prezydenckim. Po południu odbędzie się pierwsze posiedzenie rządu.

Skład rządu, poza nowym ministrem sportu, Mateusz Morawiecki przedstawił tydzień temu. Nowy gabinet będzie liczył dwadzieścia resortów. Nie będzie w nim Ministerstwa Energii, Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Powstaną nowe resorty: Ministerstwo Rozwoju, Zarządzania Funduszami, Ministerstwo Nadzoru Właścicielskiego i Klimatu.

Większość ministrów pozostanie na swoich stanowiskach, przy czym Jadwiga Emilewicz pokieruje Ministerstwem Rozwoju, Jacek Sasin będzie szefem Ministerstwa Nadzoru Właścicielskiego. Do rządu dołączą Michał Kurtyka, który stanie na czele Ministerstwa Klimatu, Małgorzata Jarosińska-Jedynak jako minister zarządzania funduszami, nowy minister finansów Tadeusz Kościński i Marlena Maląg, która pokieruje resortem rodziny, pracy i polityki społecznej.

Dotychczasowy minister do spraw pomocy humanitarnej Michał Woś zostanie ministrem środowiska.

Premier Mateusz Morawiecki mówił wczoraj, że jego rząd będzie kontynuował misję poprawy życia Polaków. "Mam nadzieję, że pierwsze cztery lata były swego rodzaju rozbiegiem, a kolejne cztery będą skokiem rozwojowym"- powiedział.

Na popołudnie zaplanowane jest pierwsze posiedzenie nowego rządu. Prawdopodobnie we wtorek Mateusz Morawiecki wygłosi w Sejmie expose.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 08 Gru, 2019
  Motomikołaje zawieźli prezenty
  Motomikołaje zawieźli prezenty
  Mikołaje rozwieźli dziś kolejne prezenty i nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że mowa o mikołajach, którzy...
 • 05 Gru, 2019
  Podkarpackie "Biznes klasy" nagrodzone
  Podkarpackie "Biznes klasy" nagrodzone
  Siedem firm i szkół zawodowych z Podkarpacia zostało nagrodzonych w wojewódzkim konkursie "Biznes klasa". Promuje on współpracę pomiędzy placówkami oświatowymi...
 • 05 Gru, 2019
  Uniwersytety Samorządności na Podkarpaciu
  Uniwersytety Samorządności na Podkarpaciu
  Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim stanie się siedzibą Uniwersytetu Samorządności dla powiatu tarnobrzeskiego. Takie uniwersytety to jedyna w kraju...

1 komentarz

 • Observator 15 Lis, 2019

  Uważa się to za srogi zawód. Nie za taką wersją głosowano. A co z Jerzym Kwiecińskim? - b. ministrem ze Stalowej Woli bardzo mądrym i wykształconym człowiekiem, doświadczonym, elokwentnym, wielkim zwolennikiem i realizatorem strategii zrównoważonego rozwoju Polski i wsparcia dla biedniejszych regionów kraju.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj