Antysmogowy happening w Tarnobrzegu
fot. W. Piasek

"Tarnobrzeg kocha dzieci, Tarnobrzeg nie pali śmieci". Pod takim hasłem na Placu Bartosza Głowackiego w tym mieście przebiegała antysmogowa manifestacja.

Przebrani w barwne stroje najmłodsi mieszkańcy i uczniowie prezentowali wykonane przez siebie transparenty nawołujące do ochrony powietrza przed szkodliwym dymem. Częścią tego spotkania był przemarsz poszczególnych reprezentantów przedszkoli i szkół przed komisją, która oceniała m.in. kto najgłośniej wykrzyczy hasło przewodnie happeningu.

Zgromadzeni wokół mieszkańcy mogli tez posłuchać wystąpień na temat zatruwania powietrza, głównie przez spalanie sztucznych tworzyw, oraz wpływu szkodliwego dymu na zdrowie. Akcja w Tarnobrzegu podsumowała VII edycję podkarpackiej kampanii "Razem chrońmy nasze powietrze".

Wcześniej odbywały się one w Rzeszowie, Przemyślu, Nisku, Rymanowie, Krośnie i Dębicy. Całą kampanię koordynowało rzeszowskie Stowarzyszenie "Ekoskop", a autorem projektu był Urząd Województwa Podkarpackiego.
                                                         

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • bb 15 Lis, 2019

    Takie akcje powinny byc organizowane co miesiac. Dorosli w tym temacie moga sie uczyc od dzieci, ze w XXI wieku najwiekszym zagrozeniem dla ludzkosci jest bezmyslnosc ludzi i bardzo niska swiadomosc na temat ochrony srodowiska. Za projekt UW otrzymuje ode mnie slowa - Brawo Wy ! A co w temacie uswiadamiania ludzi na ten temat robi Urzad Miasta Tarnobrzega? Dobry material Pani redaktor, oby bylo ich wiecej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj