Mają już dość. Fetor nie pozlwala im normalnie żyć
fot. pixabay.com

Mieszkańcy gminy Rymanów mają dość zakładu utylizacji odpadów, który od lat działa we Wróbliku Szlacheckim. Mimo zapewnień władz spółki Farmutil, że zmieniane są urządzenia i technologi, fetor nie pozwala mieszkańcom sąsiednich wiosek na normalne życie

Do tego dochodzą jeszcze ścieki spuszczane do rzeki Tabor twierdzą mieszkańcy. Sytuacja zaostrza się przed każdym weekendem. Odbywane systematycznie spotkania z samorządem gminy i przedstawicielami spółki są tylko powielaniem obietnic, że będzie lepiej mówią mieszkańcy.

Podczas spotkania odbytego w niedzielę we Wróbliku Królewskim przedstawiciel zakładu zapewniał, że w ciągu ostatnich ośmiu lat poczyniono wiele inwestycji, które całkowicie unowocześniły linię technologiczną i zakład przestał być uciążliwy. Mieszkańcy w przeprowadzonych konsultacjach powiedzieli NIE zakładowi. Głos mieszkańców posłuży teraz samorządowi do rozpoczęcia starań u właściciela dotyczących spełnienia ich woli. Ile potrwają procedury, nie wiadomo.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

15 komentarzy

 • Keller 15 Lis, 2019

  fetor jest straszny!!!j Ja się pytam czy to jest gmina uzdrowiskowa?? Jeśli tak to może są to inhalacje dla zdrowia i urody. Proponuję zmienić nazwę wioski na Wróblik Szlachecki Zdrój. Pozdrawiam Keller Polska południowo-wschodnia

 • Ja 14 Lis, 2019

  GRAZIA. Polecam czytać całe wypowiedzi i ze zrozumieniem. Bo w mojej wypowiedzi jest napisane że jeśli szkodzi środowisku i ludzia to zamknąć.

 • Jagoda 14 Lis, 2019

  Ktoś chce nastawić mieszkańców jednego Wróblika na drugi, ale to się nie uda. Ludzie są już tak zdeterminowani , że na pewno nie odpuszczą. I chwała im za to.

 • Jagoda 14 Lis, 2019

  Ktoś chce nastawić mieszkańców jednego Wróblika na drugi, ale to się nie uda. Ludzie są już tak zdeterminowani, że na pewno nie odpuszczą. I chwała im za to.

 • Jagoda 14 Lis, 2019

  Ktoś chce nastawić mieszkańców jednego Wróblika na drugi, ale na pewno mu się nie uda. Ludzie są już tak zdeterminowani , że na pewno nie odpuszczą. I chwała im za to.

 • Przejezdny 14 Lis, 2019

  Przejeżdzam przez Wroblik kazdy dzien kolo 4 rano potem wracam. Nie wierze ,ze wam mieszkancom nie przeszkadza ten smród. Ludzie na jakim wy swiecie żyjecie. Tam sie oddychac nie da. Jak mozna bronic tego smrodu.

 • Grazia 14 Lis, 2019

  Ja . Jak byś chodziła na spotkania i zebrania wiejskie to bys wiedziała dlaczego chodnika nie ma. A tacy własnie jak Ty krytykuja wszystko i wszystkich a sami siedzia i w nosie wszystko maja. Jak władze zakładu zanieszczyszaja rzeke to jest wszystko ok ? Idz sobie popływać za zakladem. A jeżeli założyli by filtry i unowoczesnili zakład to nikt nawet by nie czepiał sie zakładu. Widocznie tak zalezy Ci na swojej miejscowisci. Niech śmierdzi niech w rzecze płynie syf. Byle by chodzic chodnikiem. Ha ha

 • Ja 14 Lis, 2019

  Wstyd to może być dlatego że Wróblik jako jedyny nie ma chodnika ! Wstyd ! Zakład ? Zakład istnieje od ponad 30 lat ... Spytajcie starszych osób jak śmierdziało dawniej... O wiele częściej i o wiele mocniejszy był ten smród. To nie jest jedyny taki zakład w Polsce i pewne normy które musi spełniać widocznie spełnia skoro nadal istnieje. Jeśli łamią prawo i szkodzą środowisku oraz ludzia to zamknijcie i już ! Ale jeśli nie to co wam daje ciągle wałkowanie tego samego ?? Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia zwłaszcza na Wróbliku Szlacheckim !

 • Jagoda 14 Lis, 2019

  Jeżeli ktoś pisze , że woda w rzece jest czysta to na zebraniu na pewno nie był, gdyż były przedstawione wyniki co jest puszczane do rzeki, wyniki są gorsze od ścieków komunalnych i przemysłowych. Rozmowy z Dyrekcją Zakładu toczyły się przez lata i efektów żadnych nie ma. Robią z mieszkańców intelektualnych szaleńców, którzy na niczym się nie znają, a odór z Zakładu ,to nie odór tylko zapach grillowanego mięsa.

 • Ja ja 14 Lis, 2019

  Żal mi was mieszkańcy Wroblika. No poza tymi , którym zakład pachnie. Nienormali, ale tacy tez muszą życ. Jak nie wiatraki to smród. Jesteście do niczego. Inna miejscowość nie pozwoliła by sobie na takie traktowanie. Powinniście zmienic nazwe miejscowości na Smorodiwisko.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj