Ministerialna teka dla Rzeszowianki
Fot. Materiały prasowe

Podkarpacie będzie mieć przedstawicielkę w nowym rządzie. Pochodząca z Rzeszowa Małgorzata Jarosińska-Jedynak ma stanąć na czele nowego Ministerstwa Zarządzania Funduszami.

W piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosili, kto będzie na ministerialnych stanowiskach w nowej kadencji rządu.

40-letnia Małgorzata Jarosińska-Jedynak od listopada 2018 roku była wiceministrem w resorcie inwestycji i rozwoju. Odpowiadała m.in. za wdrażanie funduszy unijnych na innowacje, cyfryzację i kapitał ludzki. Małgorzata Jarosińska-Jedynak ukończyła studia z inżynierii środowiska  na Politechnice Rzeszowskiej.  Pracowała m.in. w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim,  gdzie była  dyrektorem departamentu wspierania przedsiębiorczości. 

W składzie nowego rządu nie znalazł się pochodzący ze Stalowej Woli dotychczasowy minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 10 Lis, 2019

    Dlaczego pominięto w powołaniach ministerialnych b. ministra Jerzego Kwiecińskiego pochodzącego ze Stalowej Woli. Jest to bowiem bardzo mądry, elokwentny i z wielkim doświadczeniem człowiek. Ostatnio kierował przecież z powodzeniem dwoma ministerstwami, A może za mądry i samodzielny? Ta Pani absolwentka PRz to nieznana osoba z bardzo krótkim stażem zawodowym i słabym doświadczeniem życiowym. Powinna się jeszcze wiele wiele uczyć. Trudno wróżyć właściwe reprezentowanie przez nią RP w zakresie funduszy.

  • Ratadita 10 Lis, 2019

    Awans Pani Magorzaty pokazuje, ze ministrem moze zostac kazda osoba z ulicy, bez wyjatku

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj