Sąd nad podejrzanymi o spowodowanie wypadku i zacieranie śladów
Fot. Archiwum


Zarzut zabójstwa usłyszeli: 22-letni Dawid M.i  23-letni Piotr B. z gminy Rymanów w powiecie krośnieńskim. Jeden z nich to kierowca samochodu, który potrącił pieszą, drugi to pasażer, który miał pomagałć zacierać ślady. Ich proces rozpoczął się dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Krośnie.

Do zdarzenia doszło 5 grudnia ubiegłego roku około godz. 22.30 w Milczy w gminie Rymanów: 52 letnia kobieta późnym wieczorem wracała z pracy i wysiadała na przystanku autobusowym. Wg prokuratury została potrącona przez opla, po czym jadący nim młodzi mężczyźni wepchnęli ją do przepustu. 

Kierowca samochodu i pasażer twierdzą, że usłyszeli głośny huk, ale nie zauważyli żeby coś się stało i pojechali dalej. Potem zawrócili jednak nie widząc nic niepokojącego udali się do domów.

Wystające z przepustu  nogi kobiety zauważył rano mieszkaniec Milczy. Przy zwłokach leżała damska torebka, na mostku obok damski but a na poboczu okulary. Policjanci znaleźli również elementy lusterka samochodowego. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Rymanów.

Dawid M.przyznał się przed sądem jedynie do spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Biegły od rekonstrukcji wypadków uznał, że potrącona kobieta z powodu obrażeń nie mogła sama wczołgać się do przepustu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj