W Łańcucie o drodze do Niepodległej
Plakat

W Łańcucie dziś kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiego projektu „Akademia Niepodległości”. W dawnym Kasynie Urzędniczym - Muzeum Zamku w Łańcucie o 17:00 zaplanowano dwa wystąpienia. O wileńskiej wyprawie z kwietnia 1919 roku, kiedy to wojska polskie wyparły z Wilna bolszewików opowie dr Jerzy Majka z Rzeszowa. Z kolei wykład dr hab. prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego Tomasza Pudłockiego dotyczył będzie polskiej polityki zagranicznej w latach 1918-1923.

W cyklu spotkań pod hasłem „Akademia Niepodległości” do 2021 roku historycy oddziału rzeszowskiego IPN-u oraz zaproszeni goście pokazują drogę do Niepodległej, od początku XX stulecia, okresu I wojny światowej, poprzez kształtowanie się państwowości po bilans międzywojennego dwudziestolecia.

„Akademia Niepodległości” jest cyklem spotkań, obliczonym na lata 2017-2021. W tym czasie pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej oraz zaproszeni goście, przedstawią – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj