Dr Lucyna Samborska o problemach z lekami
Fot. mm

Mimo niewielkiej poprawy, nadal jest problem z dostępnością leków. Zdaniem  Wiceprezes Izby Aptekarskiej w Rzeszowie najbardziej dotkliwy jest brak szczepionki odczulającej o nazwie: Novo helisen depod. Jak mówi dr  Lucyna Samborska cierpią z tego powodu szczególnie najmłodsi, gdyż te szczepienia wymagają systematyczności przez wiele lat. 

Nadal jest też problem m.in. z radiofarmaceutykami, lekami przeciwcukrzycowymi, w chorobach krążenia, w astmie, w chorobie Parkinsona. 

Zdaniem dr Lucyny Samborskiej w naszym kraju jest nierówny dostęp do leków, bo producenci i hurtownie reglamentują je. Dostarczają je do większych sieci aptek, w większych miastach. Natomiast zagrożone brakiem dostępności są mniejsze apteki w małych miejscowościach. 

Dobrą wiadomością jest to, że z kilkutygodniowym opóźnieniem  do aptek trafiły szczepionki przeciwgrypowe i osoby z receptami mogą je kupić - poinformowała wiceprezes Izby Aptekarskiej w Rzeszowie.  

 Jutro w Ministerstwie Zdrowia odbędzie się posiedzenie zespołu d/s braku leków. Chodzi o szczepionki odrze, ospie, wirusowemu zapaleniu wątroby, oraz grypie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 07 Lis, 2019

    W wypowiedzi Pani Dr pojawiło się stwierdzenie, że pracownicy Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej mało zarabiają i dlatego pojawiają się nieprawidłowości w obrocie lekami w Polsce. Jest to rozumowanie i stanowisko niewłaściwe, bowiem tak rozumując można powiedzieć o pracownikach innych państwowych organów kontroli- inspekcji np. IOŚ, PIS, PIH i innych oraz pracownikach branż przemysłowych w Polsce. .

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj