W Tarnobrzegu ostrzegają przed zatruciem tlenkiem węgla
Fot. Wanda Piasek

Do ogólnopolskiej kampanii pod hasłem "Czujka na straży twojego bezpieczeństwa" nawiązywała konferencja zwołana przez prezydenta Tarnobrzega. Prowadzona przez miasto akcja edukacyjno-informacyjna w tym zakresie ma ograniczyć potencjalne zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla. Są to głównie działania kontrolne miejscowej Straży Miejskiej i Cechu Kominiarzy pod kątem drożności kominów, kratek wentylacyjnych w mieszkaniach oraz rodzaju opału używanego do ogrzewania domów jednorodzinnych.

Szef tarnobrzeskich strażników Robert Kędziora zwracał m.in. uwagę, że coraz więcej mieszkańców prosi o interwencję w sprawie zanieczyszczania powietrza przez gryzący dym z kominów w budynkach prywatnych. Komendant Kędziora przypominał też, że właściciele prywatnych budynków mają obowiązek umożliwić funkcjonariuszom przeprowadzenie kontroli.

Z kolei przedstawiciel Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarskiego Marek Tykierka podkreślał jak ważny jest swobodny dopływ powietrza do mieszkań przez kratki wentylacyjne, szczególnie w łazienkach z piecykami gazowymi.

Podczas konferencji prezydent miasta Dariusz Bożek przekazał kierownictwu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie 40 czujników tlenku węgla, które trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Tarnobrzega.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj