Nowa placówka opiekuńcza w Rzeszowie
Fot. Barbara Kozłowska

150 osób skorzysta z pomocy Dziennego Dom Opieki Medycznej w Rzeszowie. Działa od początku października w Wojewódzkim Zespole Specjalistycznym przy ul. Hetmańskiej 120, ale dziś oficjalnie został otwarty. Ośrodek  jest przeznaczony dla mieszkańców Rzeszowa, w wieku powyżej 65 roku życia, na pomoc mogą jednak liczyć też młodsi bezpośrednio po hospitalizacji.  

Pacjenci mają zapewnioną bezpłatną opiekę internisty, geriatry, psychologa  i fizjoterapeuty, korzystają z zabiegów rehabilitacyjnych. Przebywają w ośrodku do ośmiu godzin dziennie, mają więc dodatkowe zajęcia takie jak m.in. malowanie, robótki ręczne,  krzyżówki czy gry planszowe oraz posiłki. 

Grupa liczy 15 osób, a każda osoba może korzystać z opieki co najmniej 30 dni roboczych.  Po miesiącu pacjenci są badani i ich pobyt może zostać przedłużony do 90 dni. Projekt będzie trwał przez 3 lata, a jego koszt to 1,5 mln zł. z tego większość pokrywa dotacja unijna. To jeden z pierwszych Domów Dziennej Opieki Medycznej na Podkarpaciu. W sumie dzięki wsparciu z RPO będzie ich w regionie ponad 40. 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Lesław Stafiej 12 Lis, 2019

    Wyzwanie dla Twórców, nadzieja dla Podopiecznych. Cenna inicjatywa. Gratuluję i trzymam kciuki za szczęśliwą i efektywną kontynuację.???☀️?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj