Podkarpaccy Liderzy Ekonomii Społecznej nagrodzeni
fot. B. Szczypta

Samorządy, podmioty ekonomii społecznej oraz animatorzy zostali wyróżnieni tytułem Lider Ekonomii Społecznej województwa podkarpackiego. Chodzi o szczególne zasługi dla wspierania i promowania tej sfery gospodarki. Jej celem jest wsparci osób, które mają trudności na rynku pracy.

W kategorii Podmiot Ekonomii Społecznej tytuł Lidera został przyznany Zakładowi Aktywności Zawodowej nr 2 w Krośnie, w którym pracuje prawie 90 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zakład m.in. prowadzi pralnię, zajmuje się gastronomią i pielęgnacją terenów zielonych.

Za najlepsze samorządy uznano aż trzy współpracujące ze sobą gminy: Leżajsk, Nowa Sarzyna i Tryńcza. Każdy z tych samorządów utworzył na swoim terenie spółdzielnię socjalną, co ważne, różnią się one zakresem działalności i w przyszłości będą mogły świadczyć sobie nawzajem usługi.

I miejsce w tej kategorii Animator Ekonomii Społecznej zajęła pracująca w Urzędzie Gminy w Jaworniku Polskim oraz prowadząca spółdzielnię socjalną Jawor Marta Smaroń. 

Tytuły przyznaje Kapituła powołana przez Zarząd Województwa Podkarpackiego, a konkurs już po raz trzeci zorganizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 05 Sty, 2021
  Jacek Strojny o polskiej gospodarce
  Jacek Strojny o polskiej gospodarce
  Nowe podatki i opłaty wpłyną na wzrost cen i na realne wynagrodzenia – uważa profesor Jacek Strojny, ekonomista z Politechniki...
 • 27 Lis, 2020
  Nagrody dla najlepszy organizacji pozarządowych
  Nagrody dla najlepszy organizacji pozarządowych
  Marszałek Podkarpacia nagrodził najlepsze lokalne organizacje pozarządowe, przyznając im tytuł „NGO Wysokich Lotów”. Statuetki oraz dyplomy zostały przyznane w 5 kategoriach, m.in....
 • 24 Lis, 2020
  Jacek Rodzinka o sytuacji ekonomicznej
  Jacek Rodzinka o sytuacji ekonomicznej
  Niesprawiedliwe i mało możliwe prawnie do przeprowadzenia byłoby zróżnicowanie minimalnej płacy — uważa ekonomista doktor Jacek Rodzinka z WSiZ w...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj