Jan Nowicki kończy 80 lat. Dołączamy się do życzeń!
fot. Archiwum

80 lat kończy dziś jeden z najbardziej znanych i uznanych polskich aktorów teatralnych, filmowych i telewizyjnych - Jan Nowicki.

Ma on na swoim koncie prawie 200 ról filmowych i w teatrze telewizji, m.in. w: „Niepochowanym”, „Wielkim Szu”, „Magnacie”, „Spirali” czy „Sanatorium pod Klepsydrą”. Związany jest również ze środowiskiem twórców kabaretu krakowskiego Piwnica pod Baranami, a także z krakowską PWST, gdzie w latach późniejszych został wykładowcą, a następnie prodziekanem wydziału aktorskiego.

Jan Nowicki został także uhonorowany jednym z najważniejszych odznaczeń w Rzeczpospolitej: Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. 

Jubilat był także gościem na scenie teatralnej Polskiego Radia Rzeszów, gdzie zaprezentował autorskie przedstawienie pt. "Lwowska Tęsknota". Jan Nowicki wcielił się także w postać Franciszka Ksawerego Branickiego w słuchowisku "Wesele - ja to czuję, ja to słyszę...”. Usłyszymy Go także w najnowszym słuchowisku "Witkacy. Matka" który swoją premierę będzie miał 10 i 11 listopada br.

Polskie Radio Rzeszów Janowi Nowickiemu życzy jeszcze wielu sukcesów oraz lat w zdrowiu. 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 192 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj