Śledztwo przedłużone do końca roku
Fot. Archiwum

Śledztwo w sprawie afery korupcyjnej w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie zostało przedłużone do końca roku. W tej sprawie zatrzymano ponad 40 osób, w tym byłego dyrektora Sądu Apelacyjnego w Krakowie Andrzeja P., który - zdaniem prokuratury - kierował zorganizowaną grupą przestępczą.

W jej skład mieli także wchodzić między innymi: były prezes sądu, była księgowa i osoba odpowiedzialna za przetargi.

Zdaniem prokuratury zlecali oni zaprzyjaźnionym firmom usługi, które nie były wykonywane. W ten sposób wyprowadzili z Sądu Apelacyjnego w Krakowie 30 milionów złotych.

- Śledztwo dobiega końca, potrzebujemy jednak jeszcze trochę czasu - wyjaśnia Grzegorz Zarański, naczelnik Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Ze śledztwa wyłączono do osobnego postępowania sprawę 10 byłych dyrektorów sądów z Małopolski, Wrocławia i Kielc. Ich proces ruszył w poniedziałek przed rzeszowskim sądem i będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami.

Taki wniosek złożył prokurator właśnie ze względu na prowadzone wciąż główne śledztwo afery w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 31 Paź, 2020
  Nowy ośrodek straży w Rzeszowie
  Nowy ośrodek straży w Rzeszowie
  W północnej części województwa będzie bezpieczniej. Już jutro pracę rozpocznie nowo powstała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3, która swoją siedzibę ma w nowym...
 • 31 Paź, 2020
  Startuje kolejny Budżet Obywatelski
  Startuje kolejny Budżet Obywatelski
  Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone w Głogowskim Budżecie Obywatelskim 2021. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 24 projektów. Wszystkie propozycje mają...
 • 30 Paź, 2020
  Demonstracje w Rzeszowie
  Demonstracje w Rzeszowie
  Fala protestów przelewa się przez Polskę. Niestety forma demonstracji przybrała kontrowersyjną formę. Wulgarne hasła, akty wandalizmu oraz sposób manifestowania powodują...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj