Proces Ryszarda Podkulskiego i jego zięcia przełożony
fot. archiwum

Zaplanowany na dziś przed rzeszowskim Sądem Apelacyjnym proces znanego przedsiębiorcy Ryszarda Podkulskiego i jego zięcia Marcina B. został przełożony na inny termin. Powodem jest choroba sędziego referenta.

Ryszard Podkulski i Marcin B. zostali oskarżeni o wyprowadzenie majątku o wartości 14 milionów złotych z Rzeszowskich Zakładów Graficznych i skazani na 3 lata oraz 2,5 roku więzienia. Sąd Najwyższy uchylił jednak ten wyrok i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy.

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie na wniosek obrońców oskarżonych powołał nowych biegłych z zakresu wyceny przedsiębiorstw, ich restrukturyzacji oraz wyceny nieruchomości. Obrona kwestionowała wyliczenia biegłych z Rzeszowa dotyczące wysokości szkody w majątku Rzeszowskich Zakładów Graficznych. Nowa ekspertyza wpłynęła już do sądu. Kolejny termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • jola 03 Lis, 2019

    Podobno biegli nie mają żadnych wątpliwości podobnie jak kontrolerzy z NIK warszawa że to był duży przekręt. Wycenę robili dla inwestora kolegów z KM MO Krosno m.in burmistrza z gminy Brzyska Ryszard P. jak opublikował portal Jaś-net agent z dep IV o ps. Eureka. Głównym celem było przejecie nieruchomsci z centrum miasta i pozbycie sie udziałowców Skarb Państwa i pracowników spółki RZG SA.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj